Wielka Czwórka LSF niemal bez zmian

W sobotę po raz drugi rozegrano Lubuską Superligę Futsalu. Dziewięć drużyn (nie dojechała drużyna Usług Leśnych Strzelce Krajeńskie) rywalizowało o tytuł nieformalnego Mistrza Województwa Lubuskiego. Tegoroczna LSF była bardziej wyrównana i zaciekła od ubiegłorocznej. Aż trzech z czterech finalistów 2019 r. zameldowało się w najlepszej czwórce 2020 r. Co ciekawe, wszystkie ekipy powtórzyły swój wynik. Jedynym „beniaminkiem” w tym szacownym gronie był Mistrz Ligi w Lubsku i Wicemistrz Ligi w Żarach – Hart-Szkło Tuplice. Sukcesu nie zdołali powtórzyć Mistrzowie Międzyrzeckiej Ligi – Rosomak JW 5700. Mistrzem i obrońcą trofeum, podobnie jak w Meblostyl Lidze Halowej została krośnieńska drużyna Hurtowni King. Srebrne medale zgarnęli gracze Computeca, a brązowe Hart-Szkło Tuplice.
Niemal do ostatniego meczu w grupach, ważyły się losy awansu drużyn do półfinałów. Przykładem byli piłkarze Hart-Szkło, którzy po swoim ostatnim meczu przebrali się i zasiedli na trybunach. Przepustkę do tej fazy rozgrywek zapewniła im Avia Siedlnica, która mimo iż nie była faworytem, zdołała pokonać brązowego medalistę – Rosomaka (5:4). Siedlniczanie zagrali ambitnie, bez kalkulacji i przy okazji sprawili ogromną radość zawodnikom HS.

Czas na podsumowanie imprezy rozgrywanej w cieniu epidemii. Przede wszystkim słowa uznania i podziękowania należą się naszym Partnerom i Mecenasom. Impreza odbyła się pod auspicjami Polskiego Związku Piłki Nożnej. Inicjatywa po raz kolejny spotkała się z życzliwością i wsparciem Prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Roberta Skowrona. Prezes, jak przystało na współgospodarza zaszczycił swoją obecnością i dokonał uroczystego otwarcia LSF 2020. Towarzyszył Mu drugi z gospodarzy – Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula. Po raz kolejny organizatorzy mogli polegać na pomocy lokalnych Przedsiębiorców. Nagrody indywidualne ufundowali: dla Najlepszego Strzelca, którym został z dorobkiem 8 bramek Sebastian Grabski z drużyny Stralco – PSB Mrówka Bogdan Klusek. Fundatorem nagrody dla Najlepszego Bramkarza był Adam Nosewicz z Firmy Siat-Bud. Najrzadziej po piłkę do siatki sięgał goalkiper Wicemistrza, Computeca – Michał Hajdasz. Najcenniejsze trofeum, którego sponsorem była Galeria Wyposażenia Wnętrz Meblostyl w osobie Sylwestra Szymczaka przypadła w udziale Mariuszowi Hanclichowi z Hart-Szkło Tuplice (MVP). Ośrodek Sportu i Rekreacji otrzymał również wsparcie od Nadleśnictwa Bytnica oraz Firmy Polkan Software Bartosza Zaborowicza, a wśród fundatorów nagród byli także: PZPN, LZPN i Burmistrz Krosna Odrzańskiego. Właściciel Firmy Meblostyl Sylwester Szymczak wraz z Honorowym Prezesem Tęczy Homanit Krosno Odrzańskie Zygmuntem Orzeszko wręczali puchary i nagrody najlepszym drużynom i zawodnikom.
Kwestie organizacyjno – przygotowawcze wziął na siebie zespół w składzie: Daniel Sienkiewicz /PZPN/, który jak zwykle miał najlepszy kontakt z drużynami uczestniczącymi i dopilnował, aby zespoły na czas nadsyłały składy i potwierdzały swoje uczestnictwo. Realizację transmisji zapewniali: reżyser transmisji i człowiek orkiestra – kierownik Krzysztof Kamiński /OSiR/ oraz Tomasz Browarczyk, który żyje pasją sportową i właściwie trudno dzisiaj wyobrazić sobie przeprowadzenie jakiejkolwiek większej imprezy bez tych dwóch krośnieńskich demiurgów.

Losowanie i wszystkie mecze obejrzeć można na kanale YouTube. Wyniki, składy, strzelcy bramek, tabele oraz klasyfikacja dostępne są na podstronie SUPERLIGI. Główny organizator – Ośrodek Sportu i Rekreacji ma nadzieję, że w przyszły roku odbędzie się kolejna, trzecia odsłona Lubuskiej Superligi Futsalu. Wszystko zależy od naszych Partnerów, ale także od samych drużyn i organizatorów regionalnych lig futsalu amatorskiego. To, że przyjechali do nas „dobrzy, starzy znajomi”, zespoły z ubiegłorocznej edycji, świadczy, że impreza się sprawdziła. Oczywiście nie obyło się bez zgrzytów, ale o nich napiszemy więcej w następnym artykule.

Dziękujemy zawodnikom, kibicom, lokalnym mediom, ratownikom medycznym, sędziom. Że nie wymiękli. Dzięki temu świat trochę zwolnił i nie zamknął się w szafie.

TUTAJ znajdziecie ubiegłoroczne podsumowanie LSF.

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *