Charakterystyka klubu AC Widok

Rok założenia – 2003

Stadion – Santiago Piaskoneiro (poj. 13 000 miejsc). Nieistniejący już obiekt przy ul. Widok. W jego miejscu usytuowano plac zabaw.

Charakterystyka – Idea stworzenia ACW nie wzięła się z wielkich ambicji czy pragnienia walki na wielkich turniejach. Klub powstał z czystej pasji do piłki, podczas jednej z miliona gierek na osiedlu przy ulicy Widok. Przedrostek „AC”, to zasługa uwielbianego w tamtych czasach wielkiego AC Milanu. Spośród wielu propozycja podczas licznych wówczas meczów, przeplatanych zapobieganiu odwodnienia ustalono, że klub formalnie przyjmie nazwę AC, czyli „Alcoholic Crew”.

Kibice – Zrzeszona społeczność całego Osiedla Widok oraz jego przyjaciół z różnych części miasta, regionu, województwa, kraju a nawet świata! (Kibice oglądający postępy swoich pupili nawet w Walii!). Grupy:  Czarna Brygada – żywiołowa i wierna bojówka, zawsze zagrzewająca do walki.

Flagi –  „Pokój z Widokiem. Na wojnę”, „Czarna Brygada
Gniazdowy
Ultras

Barwy klubowe – Czarne (Dlaczego czarne? W składzie teamu występuje Mati, pseudonim Biały. Zespół gra w czarnych strojach by było widać Matiego).
Kapitan – Maciej Olszewski

AC Widok

ZawodnikGoleŻółte kartkiCzerwone kartkiRoz. mecze
Łukasz Kandulski7008
Mateusz Musik20010
Bartosz Noweta1304
Grzegorz Kupis0009
Maciej Prager0003
Bartosz Chabierski1003
Przemek Haraszkiewicz6105
Maciej Magdziak3005