Zapisy, zapisy, zapisy!

Po 635 dniach (1 rok, 8 miesięcy, 25 dni) wracamy do rozgrywek piłkarskich w hali, czyli Meblostyl Ligi Halowej. Po raz ostatni byliśmy świadkami halowych emocji 28 lutego 2020 r., kiedy to w ostatnim meczu VIII kolejki spotkały się Lucky Team z Piekarnią Wężyska. Wówczas szczęściarze wygrali 4:2. W ubiegłym roku miała się odbyć 19 odsłona MLH, ale niestety, pandemia koronawirusa i wprowadzone ograniczenia sprawiły, że podjęliśmy decyzję o odwołaniu ligi. W niektórych ośrodkach próbowano przeprowadzić rozgrywki, ale wdrożenie lockdownu szybko zweryfikowało te ambitne plany. Zapewne wszyscy kibice, zawodnicy, ale także i my, organizatorzy, jesteśmy spragnieni sportowych emocji, a te zawsze gwarantowała krośnieńska halówka.
Dziękujemy Państwu – Ewie i Sylwestrowi Szymczakom, właścicielom Galerii Wyposażenia Wnętrze Meblostyl, za kolejny rok partnerstwa i wsparcia naszej imprezy.
Continue reading „Zapisy, zapisy, zapisy!”

Meblostyl Liga Halowa odwołana

Były konsultacje, rozmowy, wytyczne, ostatecznie wprowadzenie tzw. „kwarantanny narodowej” przesądziło sprawę odwołania tegorocznej XIX edycji Meblostyl Ligi Halowej. Wszyscy organizatorzy lig halowych, podobnie, jak i związkowe komisje futsalowe, zobligowane zostały do zawieszenia rozgrywek, przynajmniej do 17 stycznia 2021 r. Z uwagi na niepewność co do ewentualnego przedłużenia lockdownu, ale przede wszystkim w trosce o zdrowie i życie uczestników zmuszeni byliśmy podjąć tę trudną decyzję. Mamy nadzieję, że Nowy 2021 Rok pozwoli ostatecznie pokonać koronawirusa, a co za tym idzie, wrócić do normalności, której jednym z ważnych elementów jest szeroko pojęta kultura fizyczna.

Inauguracja MLH przesunięta

Z uwagi na obostrzenia sanitarne, a także trwające rozmowy ws. ewentualnego startu Meblostyl Ligi Halowej, termin inauguracji zostaje przesunięty. W chwili obecnej zgłoszonych jest 7 zespołów (czekamy na potwierdzenie uczestnictwa jeszcze jednej drużyny). Z naszej strony wciąż trwają przygotowania do startu, dlatego prosimy, aby zespoły, które jeszcze nie przedłożyły nam list zawodników, uczyniły to niezwłocznie. Wszystkie dane musimy wprowadzić do naszego systemu ligowego. Zależy nam na rozpoczęciu XIX sezonu, ale mamy również świadomość dbałości o Wasze bezpieczeństwo. Wszelkie informacje dotyczące MLH będziemy zamieszczać na naszych stronach internetowych (osirkrosno.pl/mhl). W przypadku zapadnięcia wiążących decyzji w pierwszej kolejności powiadomieni zostaną kapitanowie zgłoszonych drużyn.

Zapisy do dziewiętnastej odsłony MLH ruszyły!

2020… nie daje spokoju, to i My też nie będziemy odpuszczać. Futsalowe zmagania w Krośnie Odrzańskim pod legendarnym przydomkiem „MLH” wystartują po raz dziewiętnasty! Tytułowy Meblostyl, galeria wyposażenia wnętrz.
Firma Państwa Ewy i Sylwestra Szymczaków to niezawodny Partner, który od 2012 roku jest z Nami w zmowie.

Continue reading „Zapisy do dziewiętnastej odsłony MLH ruszyły!”

Trochę o sobotnim (s)kopaniu w LSF

Druga edycja Lubuskiej Superligi Futsalu po raz kolejny przyciągnęła większość Mistrzów z lig całego województwa. Aż sześciu z dziewięciu uczestników gościło w krośnieńskiej Hali Sportowo-Widowiskowej w ubiegłym roku. Tym razem o medale było jeszcze trudniej, a pojedynki, także te grupowe, były niezwykle zaciekłe. Jeszcze przed ostatnią kolejką było mnóstwo niewiadomych co do składu finałowej czwórki. Stralco zwyciężyło w meczu bezpośrednim, decydującym o awansie z KP Świdnica 1:0. Jeszcze ciekawiej było w grupie B, gdzie zażarty bój stoczyły Avia Siedlnica i Rosomaki. Mistrzowie Ligi Wschowskiej nie mieli szans na awans do fazy pucharowej, ale swoją ambitną postawą utorowali drogę ekipie Hart-Szkło Tuplice. Avia i Rosomak pożegnały się z turniejem, a na ich szkodzie skorzystał Mistrz Ligi w Lubsku. Bohaterem HS był niewątpliwie… najskuteczniejszy strzelec Avii – Dawid Ścigocki.
Continue reading „Trochę o sobotnim (s)kopaniu w LSF”

Wielka Czwórka LSF niemal bez zmian

W sobotę po raz drugi rozegrano Lubuską Superligę Futsalu. Dziewięć drużyn (nie dojechała drużyna Usług Leśnych Strzelce Krajeńskie) rywalizowało o tytuł nieformalnego Mistrza Województwa Lubuskiego. Tegoroczna LSF była bardziej wyrównana i zaciekła od ubiegłorocznej. Aż trzech z czterech finalistów 2019 r. zameldowało się w najlepszej czwórce 2020 r. Co ciekawe, wszystkie ekipy powtórzyły swój wynik. Jedynym „beniaminkiem” w tym szacownym gronie był Mistrz Ligi w Lubsku i Wicemistrz Ligi w Żarach – Hart-Szkło Tuplice. Sukcesu nie zdołali powtórzyć Mistrzowie Międzyrzeckiej Ligi – Rosomak JW 5700. Mistrzem i obrońcą trofeum, podobnie jak w Meblostyl Lidze Halowej została krośnieńska drużyna Hurtowni King. Srebrne medale zgarnęli gracze Computeca, a brązowe Hart-Szkło Tuplice.
Continue reading „Wielka Czwórka LSF niemal bez zmian”