Ściana w Ciemnicach

W sobotę, 18 czerwca 2016 r. w Ciemnicach odbyły się zawody spławikowe pod nazwą "Ściana w Ciemnicach". Organizatorem była Krośnieńsko - Odrzańska Sekcja Sportowa Polskiego Związku Wędkarskiego przy IV Rejonie w Krośnie Odrzańskim. Wędkarstwo rzadko gości na naszych stronach, ale czas to zmienić, zważywszy, że w naszym regionie jest bardzo wielu pasjonatów tego sportu. Wyniki zawodów:

54 Złota Rybka
W trakcie Rybobrania odbędzie się 54 edycja zawodów wędkarskich "Złota Rybka". Organizatorem jest Okręg Zielona Góra Polskiego Związku Wędkarskiego. To najstarsza cykliczna impreza sportowa w Polsce. Po raz pierwszy odbyła się w roku 1962, a w latach 1996-2007 odbywała się corocznie w Krośnie Odrzańskim. Jednym ze współorganizatorów jest Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Złota Rybka

Złota Rybka…, wszystkim kojarzy się ze trzema magicznymi życzeniami. Zapewne jej inicjator, redaktor Czesław Kwaśny /Kiełbik/ z ówczesnej „Gazety Zielonogórskie” nie przypuszczał, że jego życzenia by impreza stała się dużą, cykliczną i prestiżową przetrwają samego twórcę. Złota Rybka w szczytowym momencie popularności zgromadziła 1 674 wędkarzy (1970 r., Gorzów Wlkp.) i ponad 10 000 kibiców. Złota Rybka to impreza sportowa, która ma długą i chlubną historię. Jest najstarszym wydarzeniem wędkarskim w Polsce, które z jednym tylko wyjątkiem – w roku 2010 trwa nieprzerwanie od roku 1962.
Pierwszy turniej, którego współorganizatorami była Gazeta oraz Zarząd Okręgowy PZW zorganizowany został z okazji 10 – lecia istnienia „Gazety Zielonogórskiej”. Regulamin tak określał w punkcie I cel zawodów: „Zawody organizowane po raz pierwszy w roku 1962 z okazji X-lecia „Gazety Zielonogórskiej” będą organizowane co roku w miesiącu wrześniu i mają zadanie spopularyzować turystykę i sport wędkarski na Ziemi Lubuskiej”. Na początku września 1962 r. czasopismo informowało: „Już tylko godziny dzielą nas od wielkiego spotkania lubuskich wędkarzy za zawodach „Gazety Zielonogórskiej” oraz Zarz. Okręg. PZW w Nietkowicach – o „ZŁOTĄ RYBKĘ”. Nasz piękny puchar – a nikt o nim inaczej nie mówi- reprodukujemy na I stronie „Gazety” w przekonaniu, że na sam jego widok, jeszcze bardziej wzmogą się apetyty drużyn PZW na jego zdobycie”. Wszystkie nagrody zostały zaprezentowane wcześniej w sklepie meblarskim w Zielonej Górze. Po raz pierwszy zaplanowano rozegranie ZR w Nietkowicach na wodach Kanału Nietkowickiego. Do zawodów zgłosiło się wcześniej 543 zawodników (w tym dwie kobiety). Ostatecznie udział wzięło 401 osób. Jak donosiła Gazeta żadna polska impreza nie miała dotychczas takiej frekwencji. Uroczystego losowania stanowisk dokonano tydzień wcześniej w siedzibie PZW w Zielonej Górze.
W trakcie Rybobrania 2016 - 19 czerwca odbędzie się w Krośnie Odrzańskim 54 edycja Złotej Rybki.