IV Festiwal Gier Umysłowych


W najbliższą niedzielę w krośnieńskiej Hali Sportowo-Widowiskowej rozpocznie się wielkie święto miłośników gier umysłowych. Po raz czwarty odbędzie się Festiwal Gier Umysłowych. Do sportowej rywalizacji w szachach i brydżu przystąpi niemal dwustu zawodników z całego województwa. Z roku na rok impreza zyskuje coraz większe grono sympatyków. Organizatorami są: KSGU Tęcza i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim. Patronat Honorowy Burmistrza Krosna Odrzańskiego i Zarządu Homanit Krosno Odrzańskie sp.z.o.o.

Festiwal Gier Umysłowych 2016

W najbliższy weekend wielkie święto miłośników gier umysłowych. W sobotę moc atrakcji dla dzieci. Szachy, warcaby, karty, chińczyk, sudoku. Zapraszamy również najmłodszych do zabrania swoich gier i wspólnego spędzenia wolnego czasu z rówieśnikami. Przekonacie się, że nic nie daje tyle frajdy, jak gra z drugim człowiekiem oko w oko. W niedzielę Festiwal Gier Umysłowych dla dorosłych. W rolach głównych szachy i brydż sportowy. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę startujemy o 10.00. Organizatorami imprezy są: KSGU Tęcza, CAK Zamek i OSiR. Zapraszamy do Hali Sportowo-Widowiskowej! Więcej szczegółów w ulotce (po kliknięciu na logo OSiR) i stronie KSGU (po kliknięciu na logo KSGU).  

FESTIWAL GIER UMYSŁOWYCH

To już trzecia edycja FESTIWALU GIER UMYSŁOWYCH – KROSNO ODRZAŃSKIE 2016 który przyciąga coraz większą grupę sympatyków szachów, brydża i speedcubingu nie tylko z Polski. Tym razem, jak wynika z potwierdzonych rezerwacji, organizatorzy będą mieli okazję gościć ponad 200 zawodników. Honorowy patronat nad festiwalem Burmistrza Krosna Odrzańskiego i Zarządu HOMANIT Krosno Odrzańskie sp. z o.o, jest wyrazem prestiżu.  Festiwal z założenia łączy profesjonalny sport, edukację i rekreację połączoną z promocją sportów umysłowych w naszym mieście. Więcej informacji na www.ksgu.pl

KLS i Mikołajki

W niedzielę, 6 grudnia o godzinie 10.00 w Galerii Handlowej Horex odbędzie się kolejna edycja Krośnieńskiej Ligi Szachowej 2015, będzie sportowo i kolorowo!! Mikołaje na Harley'ach i trajkach, Smok Stefczyka, SpeedCubing i słodkości pod choinką dla wszystkich, to dodatkowe atrakcje niedzielnego turnieju w Horexie. Szachowa rywalizacja jest na półmetku, a już ponad stu zawodników spróbowało swoich sił w tegorocznych rozgrywkach. W SpeedCubingu Oskar, Piotrek i Kacper stoczą decydującą walkę o Puchar „Cubera Roku 2015”. Wszystkich miłośników sportów umysłowych serdecznie zapraszamy. Poniżej linki do strony zapisów, klasyfikacji generalnej i galerii zdjęć KLS.

Krośnieńska Liga Szachowa

W najbliższą niedzielę, 27 września 2015 r. w Klubie 5Kbsap w Krośnie Odrzańskim, nastąpi inauguracja Krośnieńskiej Ligi Szachowej 2015/16, która przez najbliższe dwa lata wspierać będzie projekt „Edukacja poprzez Szachy w Szkole”, realizowany przez szkoły podstawowe w Gminie Krosno Odrzańskie, Gubinie i Bytnicy. Podczas zawodów udzielane będą informacyjny o celach i założeniach programu. Jednocześnie prowadzone będą zapisy dla dzieci klas I-III do sekcji szachowej Krośnieńskiego Stowarzyszenia Gier Umysłowych Tęcza Krosno Odrzańskie. Serdecznie zapraszamy!