W pierwszej wiatr, w drugiej Tęcza

Pierwszy ligowy mecz rundy wiosennej wzbudzał w kibicach wiele niepokoju. Przeciwnikiem multicolores był Piast Iłowa, który dobrze radzi sobie na wyjazdach, ale jest nie mniej groźny na własnym terenie. Piłkarzom obu ekip przyszło mierzyć się w niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych. Do gry dołączał się bowiem bardzo silny wiatr. Zespoły częściej posyłały piłkę po ziemi, bo to dawało gwarancję dotarcia do adresata. Już w drugiej minucie przed kapitalną szansą stanął Marcin Piec, ale jego strzał okazał się niecelny. 

Ligę czas zacząć!

Kończy się okres posuchy dla fanów piłkarskich emocji. W najbliższą sobotę startuje piłkarska karuzela w wydaniu wiosennym. W ostatni weekend nasz reprezentant w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli Tęcza Krosno Odrzańskie wyraźnie uległa liderowi IV ligi, czyli Stilonowi Gorzów Wlkp. 2:6. Stawką był awans do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Jednak nie ma tego złego..., multicolores będą mogli skupić się na arcyważnej ligowej rywalizacji. W sobotę czeka ich kolejny ważny, a przy tym trudny mecz - na wyjeździe z Piastem Iłowa. Jesienią na inaugurację krośnianie na własnym terenie przegrali 0:1.

Gorz...(ows)ki mecz

Tęcza Krosno Odrzańskie podejmowała w sobotę lidera IV ligi - Stilon Gorzów Wlkp. Stawką spotkania był awans do ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski. Niestety multicolores nie nawiązali równej walki z rywalem. Spotkanie to miało zupełnie inny przebieg niż półfinałowy bój PP rozegrany w maju 2015 r. Wówczas to gorzowianie musieli mocno się natrudzić, by wyrwać skromne jednobramkowe zwycięstwo. Tym razem różnica poziomów obu ekip była aż nadto widoczna. Goście przeważali w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Nawet wola walki i ambicja multicolores wobec takiej supremacji przeciwnika nie na wiele się zdała.

Ze Stilonem o ćwierćfinał

Wszystkich kibiców piłki nożnej z pewnością cieszy fakt, że kończy się piłkarski post. W końcu od ostatniego meczu o stawkę, który rozgrywany był 19 listopada 2016 r. minie długie 111 dni. W sobotę pierwszy pojedynek, na początek w 1/8 Pucharu Polski z bardzo doświadczonym i trudnym przeciwnikiem jakim jest bez wątpienia lider IV ligi - Stilon Gorzów Wlkp. Oba zespoły spotkały się w półfinale Pucharu Polski 13 maja 2015 r. Wówczas po ciężkim boju Stilon zwyciężył 1:0. W finale ograł Mieszko Konotop i sięgnął po Puchar na szczeblu okręgu. Tęcza sięgała po to trofeum tylko raz, trzykrotnie grając w finale. Gorzowianie byli w posiadaniu Pucharu 8-krotnie.

Sparingi na plus!

W sobotę Tęcza Krosno Odrzańskie w ramach przygotować do sezonu zagrała ostatnie spotkanie sparingowe. Przeciwnikiem multicolores była trzecia drużyna IV ligi - TS Przylep. Krośnianie nie zawiedli i zremisowali 3:3. Bramki dla naszego zespołu strzelili: Kamil Markiewicz, Marcin Piec i Hubert Babicz. Bilans meczów jest niezwykle budujący: 3 wygrane i 2 remisy. Co ważne niemal wszystkie spotkania rozgrywane były z drużynami z wyższej klasy rozgrywkowej.