Bieg w labiryncie and Comp.


Sobotnie Rybkobranie obfitowało w wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Na boisku do koszykówki odbył się jubileuszowy X KO Streetball Summer Cup w którym rywalizowały 32 drużyny z całej Polski, a konkurs wsadów i rzutów za trzy punkty oglądała licznie zgromadzona publiczność. Triumfatorem tegorocznej edycji została drużyna Kangoo Basket Gorzów. Przed Gimnazjum trwały koncerty, pokazy akrobacji rowerowych, miasteczko rowerowe, mecz piłki nożnej dziewcząt, a także "Bieg w labiryncie". Organizatorem biegu był UKS Energetyk Dychów i TW Adrianna, a nad całością pieczę sprawowali nieocenieni: Jerzy i Marzena Deptuła. W biegach udział wzięło niemal 70 zawodników i zawodniczek - [WYNIKI]. Przypominamy, że w najbliższy weekend wielkie święto Krosna Odrzańskiego - Rybobranie 2017. Zapraszamy!

Pobiegnij z Mikołajem

Przed nami jeszcze jeden bieg! Upały Krośnieńskiej Dziesiątki przeminęły, czas więc na chłody Świątecznego Biegu Mikołajów. Bieg odbędzie się 10 grudnia 2016 r. /sobota/ w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego. To kontynuacja Biegu Mikołajów zainicjowanego w 2009 r. przez ówczesne kierownictwo OSiR - Mirosława Kamińskiego i Bogusława Zarazę.
Wystartować mogą uczniowie szkół podstawowych. Zapisy w dniu Biegu przy Targowisku Miejskim, trasa będzie wytyczona w Parku Tysiąclecia. Więcej szczegółów na plakacie.

Cztery Asy LLB

W niedzielę, 27 listopada w Pałacu Książęcym odbyła się uroczysta gala podsumowująca pierwszy sezon Lubuskiej Ligi Biegowej. To wspólna inicjatywa organizatorów i pasjonatów biegania. W bieżącym roku w skład LLB wchodziło 10 imprez biegowych wśród których znalazła się Krośnieńska Dziesiątka. Na podium uplasowali się mieszkańcy naszej Gminy. Drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli: Maja Wierzbicka (K20), Jacek Stadnik (M20), Łukasz Kamerduła (M30). Trzeci w kategorii M40 był Sławomir Tarczewski

Zespół Krośnieńskiej Dziesiątki

Trzecia Krośnieńska Dziesiątka za nami. To ogromne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez wsparcia i współpracy wielu Firm, Instytucji, Organizacji, Służb Mundurowych, Ratowników Medycznych, Mediów, ale przede wszystkim Mieszkańców Gminy Krosno Odrzańskie. To właśnie Mieszkańcy zachwycili swoją postawą - na całej trasie dopingowali uczestników, ale nie tylko. Wiele osób zadbało o komfort pokonywania piekielnie trudnej trasy i nawet z użyciem przydomowych węży ogrodowych starało się ochłodzić biegaczy. Z całego serca dziękujemy!

Krośnieńska Dziesiątka - podsumowanie


W tropikalnych warunkach rywalizowali biegacze tegorocznej, trzeciej już Krośnieńskiej Dziesiątki. Na starcie biegu stanęła rekordowa ilość zawodników i zawodniczek - ponad 380. Wysoka temperatura powietrza stanowiła ogromne wyzwanie zarówno dla organizatorów, jak i uczestników. Kurtyny wodne, duże ilości wody i napojów izotonicznych były niewielkim wsparciem wobec walki z własnymi słabościami i przysłowiową "patelnią". Zwycięzcą w kategorii OPEN wśród kobiet okazała się Olena Kytycia (Ukraina), a najszybszy w klasyfikacji mężczyzn był Marcin Zagórny (Tomato Krosno Odrzańskie).