W kameralnej atmosferze w Zamku Piastowskim odbyło się wręczenie Krośnieńskich Nagród Sportowych Probusów 2015. Otwarcia imprezy dokonał patron - książę Henryk IV Probus. Wraz ze skromną świtą giermka i herolda zainicjował podniosłą uroczystość. Zanim jednak przystąpiono do przedstawienia laureatów, gospodarz imprezy - Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula wręczył nagrody wyróżniającym się sportowcom i trenerom. Otrzymali je zawodnicy: Aleksandra Jodłowska i Antoni Plichta oraz szkoleniowcy: Grzegorz Noga i Krzysztof Wesołek (trenerzy Antoniego Plichty) oraz Maciej Uderjan (trener Siatkarskiego Klubu Sportowego Tęcza Krosno Odrzańskie). Sygnaliści z Nadleśnictwa Bytnica dali znak do wręczenia Probusów 2015.

Jutro o godz. 18.00 w Centrum Artystyczno-Kulturalnym Zamek odbędzie się III Gala Mistrzów Sportu Probusy 2015. Krośnieńskie Nagrody Sportowe zostaną przyznane w siedmiu kategoriach: Sportowe Odkrycie, Najlepszy Sportowiec, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny, Najlepszy Trener, Najlepsza Drużyna, Mecenas Sportu oraz po raz pierwszy Super Probus. Ostatnia nagroda została przyznana przez Kapitułę za całokształt osiągnięć i działalności sportowej w naszej Gminie. 

Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej, III edycji plebiscytu pn. „Krośnieńskie Nagrody Sportowe – Probusy 2015”, które przyznane będą wyróżniającym się zawodnikom, trenerom, drużynom oraz mecenasom sportu z terenu Gminy Krosno Odrzańskie. Nominacje i nagrody mają na celu uhonorowanie pracy oraz wysiłku za wybitne wyniki sportowe, które wpływają na promocję zarówno zdrowego trybu życia, jak i naszego regionu. Uprawnionymi do zgłaszania kandydatur są prezesi, zarządy stowarzyszeń i klubów sportowych, dyrektorzy placówek i jednostek oświatowych, a także instytucje oraz zakłady pracy.