Kąpielisko

Kąpielisko

Kąpielisko Ośrodka Sportu i Rekreacji znajduje się nad jeziorem Glibiel w Łochowicach (3 km od Krosna Odrzańskiego) w kierunku Bytnicy. Przed wojną było miejscem wypoczynku mieszkańców Berlina. Znajdował się tam również ośrodek dla młodzieży uprawiającej piłkę nożną i boks. Jednym z założycieli nieistniejącego ośrodka był współtwórca Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. Niemiecka nazwa jeziora - Głębokie. W wyniku dużych nakładów w latach 2006-2015 miejsce to uzyskało status kąpieliska (jednego z kilku w województwie lubuskim). Prowadzi do niego ścieżka rowerowa. Na terenie kąpieliska znajdują się: pomost (96 m²), piaszczysta plaża, punkty gastronomiczne, przebieralnia, toalety, parking, boisko do gry w siatkówkę plażową, wydzielone miejsce do grillowania, pole namiotowe, wypożyczalnia sprzętu pływającego (rowery wodne i kajaki).

Obiekt jest ogrodzony z wydzielonymi strefami do parkowania i grillowania. Kąpielisko jest oświetlone i posiada monitoring. Dla dzieci jest zjeżdżalnia do wody, a granice kąpieliska wyznaczają kolorowe boje. W okresie letnim na kąpielisku dyżur pełni dwóch ratowników WOPR, a za czystość odpowiada pracownik sezonowy. Woda jest systematycznie, co dwa tygodnie badana przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną. Wyniki zamieszczamy na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Wielką atrakcją jeziora jest żyjący w nim stwór o imieniu Łochness. Można czasami dostrzec go w toni jeziora...

Informacje o kąpielisku OSIR nad jeziorem Glibiel w Łochowicach:

1. Uchwała Rady Miejskiej 2017
2. Pozwolenie wodnoprawne 2014
3. Decyzja o administrowaniu przez OSiR 2007
4. Profil wody 2017
5. Ocena wody 2016

5.1. Ocena wody Sanepid czerwiec  2016
5.2. Ocena wody Sanepid lipiec      I 2016
5.3. Ocena wody Sanepid sierpień  I 2016
5.4. Ocena wody Sanepid sierpień II 2016

5.5. Ocena wody Sanepid czerwiec  2017

6. Serwis kąpieliskowy GIS (aktualne parametry wody)
7. Kontakt - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.