VI kolejka MLH sezon 2018/2019 – zapowiedź

Już za chwilę wystrzelą korki od szampana i większość wprawi się w szampański nastrój. Dla jednych był to rok obfity w sukcesy, innym tego szczęścia brakowało. Mamy nadzieję, że kolejny rok będzie dla każdego z naszych kibiców oraz zawodników jeszcze lepszy. Z tego miejsca dziękujemy Wam za kolejny rok, w którym byliście z nami. Czy to na trybunach czy boisku. Życzymy również, by każdy z Was osiągnął cele, które sobie założył. Dla jednych będzie to zwycięstwo w lidze dla innych będzie to pokonanie rywala, z którym od zawsze przegrywaliśmy.

Hurtownia KING – Sebastos – (SUPERBONUS) 3:1
Los skojarzył oba zespołu również w I rundzie Pucharu Ligi. Będzie to szansa na wzięcie szybko rewanżu za mecz ligowy. Do tej pory żadna z drużyn nie zaznała smaku porażki. Jeśli chodzi o Hurtownię to nie jest to zaskoczenie. To solidny zespół i zawsze dość równo zaczynają zmagania. Natomiast jeśli mówimy o Sebastosie to jest to niewątpliwie miła niespodzianka dla wszystkich sympatyków tej drużyny. Choć jeszcze nie spotkali na swojej drodze rywala, z którym musieliby wznieść się na wyżyny swoich umiejętności to zgodnie punktują każdego przeciwnika. Ten spokój i solidność sprawiła, że zajmują wysokie drugie miejsce. Przed nimi pierwszy poważny sprawdzian. Zobaczymy jak się do niego przygotowali.

HB Bruk Budachów – Urząd Miasta nasz typ 2
To mecz honorowy o bycie „na szczycie” ligowego dna. Niestety Urząd Miasta w każdym kolejnym meczu rozczarowuje i po świetnym początku nie może się odnaleźć w ligowej rzeczywistości. To mecz, w którym oba zespoły będą z pewnością chciały zgarnąć pełną pulę. W innym przypadku najprawdopodobniej pozostaną na dnie ligowej tabeli. Pora zatem brać się do pracy. Okazałe zwycięstwo z Nedpolem to dobry prognostyk dla HB Bruk w nowym roku. Mierzą w zwycięstwo. Miejmy nadzieję, że urzędnicy nie zniechęcą się dotychczasowymi porażkami i wyciągną wnioski z dotkliwych porażek.

Inex Czerwieńsk – Nedpol – nasz typ 1
W poprzednim sezonie czekalibyśmy z zatartymi rękoma na to spotkanie. O ile w tym roku Inex sprawił już niespodziankę in plus to niestety o tym samym nie możemy powiedzieć o drużynie Nedpolu,  zawodzi na całej linii. W przedsezonowych zapowiedziach stawialiśmy ją wysoko w rankingu jako zespół, który może ocierać się o podium. Jednak teraz jej notowania drastycznie spadły i nic nie zapowiada poprawy. W poprzednim sezonie to Nedpol był górą. Zwyciężył 3:2, tym razem nic nie zapowiada takiego wyniku.

Mikubi – Łaga-Czigi – nasz typ 1
To było skromne ale szalenie ważne zwycięstwo Mikubi nad Polkanem. Nie obyło się też bez nerwów, dopiero w końcówce niezawodny Mateusz Hałambiec przypieczętował zwycięstwo Mikubi. Polkan do końca walczył o jakąkolwiek zdobycz punktową i był jej bliski. Tym razem musieli uznać wyższość starszych kolegów. Przed Mikubi łatwiejsze zadanie niż w poprzedniej kolejce. Chociaż od Łaga-Czigi dzieli ich zaledwie punkt to nie musi oznaczać zaciętego spotkania. Miejmy nadzieję, że Mikubi kryzys ma już za sobą i teraz będzie coraz lepiej. Ostatnio pokonali Łaga- Czigi aż 9:0 tym razem jesteśmy przekonani, że będzie dużo ciekawiej ze względu na lepszą sytuację Łaga-Czigi w tym sezonie. Choć oststani wynik nie może o tym świadczyć. Inex nie miał większych problemów by wbić im aż pięć bramek. Wciąż czekamy na przebudzenie jednego ze snajperów Łaga- Czigi

AC Widok – Polkan Software – (SUPERBONUS) 5:3
Na koniec czeka nas spotkanie młodości z… młodością. Dwie najmłodsze ekipy staną naprzeciw siebie. Średnia wieku AC Widok 21,7 natomiast Polkanu 20,5. Cieszy fakt, że Meblostyl Liga Halowa ma przyszłość. Może i młodzieży jest trochę mniej niż zazwyczaj jednak wierzymy, że w kolejnych latach pojawią się następcy. Jak wiadomo młodość rządzi się swoimi prawami i często na boisku podczas meczów tych zespołów widzimy świetne ofensywne akcje, efektowne zagrania. Często jest to okupione słabą grą w obronie i stratą wielu bramek, które analizując na chłodno nie powinny wpaść ponieważ są efektem ułańskiej fantazji i brakiem odpowiedzialności. Jednak kibice uwielbiają, kiedy ich ulubieńcy strzelają bramki. Dlatego z zaciekawieniem będziemy oczekiwali tego spotkania. Miejmy nadzieję, że nie zawiedziecie…

Piekarnia Wężyska pauzuje

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *