Siódma kolejka – zapowiedź

Po pucharowych, niezwykle ciekawych rozstrzygnięciach z niecierpliwością czekamy na siódmą kolejkę Meblostyl Ligi Halowej. Na początek czeka nas potyczka dwóch zespołów, które zaimponowały kibicom wolą walki i wynikami. Siat-Bud, mimo, że skazywany na pożarcie, najpierw brawurowo zremisował w meczu preeliminacyjnym z Piekarnią Wężyska. Chwilę po gwizdku oznajmiającym koniec czas zasadniczego, zawodnicy tego zespołu zachowali zimną krew i w rzutach karnych wyeliminowali węże. Nieco później stoczyli zaciekły bój z ratuszowymi, minimalnie tylko ulegając przeciwnikowi. Szczęściarze sprawili jak na razie największą niespodziankę tegorocznych rozgrywek i wyrzucili z Pucharu obrońcę trofeum Hurtownię King. Dokonali tego nie mając nikogo na ławce zmian. Brawo, brawo, brawo!
Continue reading „Siódma kolejka – zapowiedź”

Czas na Pokal

Puchar Meblostyl Ligi Halowej, to kolejna dawka futsalowych emocji, które czekają nas na początku dwóch dwudziestek. Wszyscy kibice wiedzą, że często miejsce w lidze nie daje pewności /niepewności awansu do kolejnej rundy. I to jest piękne, emocjonujące i podniecające. Tradycyjnie już, jak przystało na solidną zakąskę i zapitkę wieszczymy swoje typy:
Continue reading „Czas na Pokal”

I runda Pucharu MLH rozlosowana

W następną środę, 15 stycznia 2020 r. o godz. 17:30 rozpocznie się pierwsza runda Pucharu MLH. Zgodnie z wcześniejszym komunikatem mecz preeliminacyjny, którego stawką będzie awans do ćwierćfinału, rozegrają ósma i dziewiąta ekipa MLH po szóstej kolejce. Wyniki sprawiły, że będą to Siat-Bud i Piekarnia Wężyska. Na zwycięzcę tego spotkania czekają ratuszowi, czyli drużyna SUM-a. Godziny rozegrania poszczególnych spotkań (po rozwinięciu także drabinka turniejowa):

godz. 17:30 Siat-Bud – Piekarnia Wężyska /mecz eliminacyjny/
godz. 18:05 Mikubi – Polkan Software /ćwierćfinał I/
godz. 18:40 HB Bruk Budachów – Nova Therm /ćwierćfinał II/
godz. 19:15 SUM – zwycięzca meczu eliminacyjnego /ćwierćfinał III/
godz. 19:50 Lucky Team – Hurtownia King  /ćwierćfinał IV/
Continue reading „I runda Pucharu MLH rozlosowana”

Komunikat nr 3 [2019/2020]

W związku z przygotowaniami do Pucharu MLH, informujemy, że dwie drużyny, które po 6 kolejce (rozegranej 8 stycznia) zajmować będą miejsca 8 i 9 rozegrają 15 stycznia 2020 r. mecz preelimnacyjny. Zwycięzca tego spotkania zakwalifikuje się do fazy zasadniczej, ćwierćfinałowej Pucharu. Zarówno mecz preeliminacji, jak i pojedynki ćwierćfinałowe rozegrane zostaną w środę, 15 stycznia. Niebawem rozlosowane zostaną pary, a o wynikach losowania uczestnicy zostaną powiadomieni za pośrednictwem strony poświęconej MLH i Facebooka.

Szósta kolejka, pierwsza w 2020 – zapowiedź

Zanim zjemy karpika i trzepniemy lampę w bańkę spróbujemy przepowiedzieć rezultaty pierwszej kolejki Anno Domini 2020. Po pauzie do gry wracają lider i wicelider. Sytuacja nieco się skomplikowała, bowiem Mikubi przez własną nieopatrzność pozbawiło się trzech punktów w potyczce z Siat-Budem. Już rzymianie mawiali, że „dura lex, sed lex”, czyli „twarde prawo, ale prawo”. Wbrew obiegowym opiniom nie cieszy nas taka sytuacja i na całe szczęście czarne koszule wciąż wszystko mają w swoich rękach. Dla wszystkich uczestników MLH jest to nauka, że regulamin należy czytać i się do niego stosować. Nim zrobimy sobie dłuższą, zasłużoną przerwę czas na noworoczne przewidywania:
Continue reading „Szósta kolejka, pierwsza w 2020 – zapowiedź”