Kto był pierwszym Mistrzem KLH…?

W tym sezonie rozgrywki Meblostyl Ligi Halowej odbędą się po raz osiemnasty. Początkowo nazwa cyklu brzmiała Krośnieńska Liga Szóstek Piłkarskich, a później Krośnieńska Liga Halowa. Obecna nazwa, dzięki uprzejmości Sponsora – Firmy Meblostyl, funkcjonuje od sezonu 2012/2013. Inicjatorami organizacji ligi byli: kierownik OSiR Mirosław Kamiński i kierownik Hali Sportowo – Widowiskowej Bogusław Zaraza. Ligowa karuzela rozpoczęła się niespełna trzy miesiące po oddaniu obiektu do użytku. Do walki o historyczne trofeum przystąpiło osiemnaście drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach. Faworytami pierwszej odsłony były mocne zespoły: WMOS (dla niewtajemniczonych skrót od zielonogórskiego Wojewódzkiego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego), którego skład oparty był na zawodnikach „okręgowego” Piasta Corrado Czerwieńsk i miejscowa drużyna Nauka Jazdy Marian Duch. W trakcie rozgrywek przypuszczenia te w pełni się potwierdziły.
W pierwszej, historycznej kolejce, rozegranej w środę, 27 listopada 2002 r. padły następujące rezultaty:

Grupa A

Elektronik – Korona 3:6 (1:3)
Bramki: Owczarzak, Jackiewicz, Tarczewski – Kucharczyk 2, Sebastian Urbański 2, Szczyt 2

Groove Armada – WMOS 2:8 (0:1)
Bramki: Karboński, Czaja – Samosionek 4, Sala 3, Dawidziak

Yapa – Kruszywo Stary Raduszec 2:6 (1:2)
Bramki: Wieczorek, Maciej Urbański – Adam Drezin 2, Krause, Krzysztof Wróblewski, Roman Wróblewski, Woźniak

FC Klusek – Paka 0:2 (0:1) /rozegrany w późniejszym terminie/
Bramki: Jakubczak, Janicki

Grupa B

Piast – Czerwone Diabły 2:3 (1:2)
Bramki: Wrotnowski, samobójcza – Małek, Kula, Okarmus

Nauka Jazdy Marian Duch – Eda Stary Raduszec 10:0 (4:0)
Bramki: Bohatkiewicz 4, Duchnowski 3, Mucha, Rakociński, Tkaczyk

Widzew – OSiR 2:1 (1:0)
Bramki: Papieski, Gawłowski – Przezdzięk

Speedway Fan – Energetyk 5:0 (1:0)
Bramki: Kowalczyk 2, Maracz 2, Niesuchorski

Ajax – Oldboje Tęczy 1:2 (1:0)
Bramki: Rudnik – Mirosław Drezin, Topczak

Liderem grupy A został WMOS, a grupy B Nauka Jazdy Marian Duch. Na czele klasyfikacji strzelców zameldowali się liderzy najlepszych ekip, strzelcy czterech goli na inaugurację – Adam Samosionek /WMOS/ i Maciej Bohatkiewicz /NJ Marian Duch/. Historyczne trafienie dla zespołu organizatorów zapisał na swoim koncie Tadeusz Przezdzięk.

Poniżej przedstawiamy wyniki, strzelców i tabele po poszczególnych kolejkach Krośnieńskiej Ligi Halowej /wszystkie, które udało się odnaleźć na łamach „Gazety Lubuskiej”/:

1 KOLEJKA KLH
2 KOLEJKA KLH
3 KOLEJKA KLH
4 KOLEJKA KLH
6 KOLEJKA KLH
7 KOLEJKA KLH
9 KOLEJKA KLH

Po fazie zasadniczej rozgrywano mecze grupy finałowej, do której awans uzyskały po cztery najlepsze zespoły z grup A i B. Wśród szczęśliwców znalazły się drużyny: Paka, WMOS, FC Klusek, Korona /Gr. A/ oraz Nauka Jazdy Marian Duch, Widzew, Speedway Fan i OSiR /Gr. B/. Podobnie, jak w fazie eliminacyjnej, tak i w finałach rozgrywano mecze w systemie każdy z każdym. Oto wyniki fazy finałowej:

1 KOLEJKA FINAŁOWA KLH
2 KOLEJKA FINAŁOWA KLH
3 KOLEJKA FINAŁOWA KLH
4 KOLEJKA FINAŁOWA KLH
5 KOLEJKA FINAŁOWA KLH
6 KOLEJKA FINAŁOWA KLH
7 KOLEJKA FINAŁOWA KLH

Niemal do końca rozgrywek trwała zacięta rywalizacji o tytuł Mistrza pomiędzy zespołami WMOS i Nauka Jazdy Marian Duch. Decydująca potyczka rozegrała się 26 lutego 2003 r. W meczu decydującym o złotym medalu WMOS pokonał NJ Marian Duch 6:2. Bramki dla późniejszych triumfatorów rozgrywek strzelili: Grzegorz Buchowski 2, Robert Dawidziak, Hubert Gaudyn, Adam Samosionek, Krzysztof Gnatowicz, a dla pokonanych obie bramki zdobył Kamil Duchnowski. Była to jedna z wielu konfrontacji „gigantów”. Ostatnia kolejka rozegrana została 5 marca 2003 r. i była już tylko „formalnością”: WMOS rozbił Widzew 7:2, a NJ Marian Duch pokonała FC Klusek 7:5.
Pierwszym, historycznym Mistrzem Krośnieńskiej Ligi Halowej został zespół WMOS w składzie: Grzegorz Buchowski, Waldemar Dwornicki, Robert Dawidziak, Hubert Gaudyn, Krzysztof Gnatowicz, Paweł Ratajczak, Jarosław Sala, Adam Samosionek, Włodzimierz Sosnówka, Łukasz Tworowski i Grzegorz Wojciechowicz. W klasyfikacji strzelców rundy finałowej triumfowali: Kamil Duchnowski /NJ Marian Duch/ – 16 bramek, Mateusz Hałambiec /Widzew/ – 15, Dariusz Stefański /OSiR/ – 13, Adam Samosionek /WMOS/ i Dariusz Sadowski /FC Klusek/ – 11 bramek.
Wicemistrzem KLH została ekipa Nauka Jazdy Marian Duch, a na najniższym stopniu podium w tym historycznym sezonie zameldowała się drużyna Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim, głównego organizatora rozgrywek. Ogółem rozegrano 101 meczów. Warto jeszcze nadmienić, że rok wcześniej wystartowała Liga Halowa w Dąbiu, której głównym koordynatorem był i jest nauczyciel wychowania fizycznego – Janusz Czarnowski.

Niektórzy z piłkarzy wciąż jeszcze są aktywni w sportowym życiu ligi, inni zapisali się na kartach historii. Mamy nadzieję, że niektórzy z Czytelników z sentymentem i łezką w oku powspominają „stare dzieje” sprzed niemal dwóch dekad… . Jeżeli macie swoje uwagi do artykułu – piszcie do nas na adres meilowy lub na Facebooku.

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *