I runda Pucharu MLH „rozkminiona”

Wczoraj rozegrana została I runda Pucharu Meblostyl Ligi Halowej. Znamy już pierwsze zespoły, które awansowały do „przodu” i „tyłu” drabinki. W pierwszym spotkaniu Hurtownia King gładko uporała się z byłym wiceliderem MLH, Sebastosem 7:1. To nieco zaskakujący rezultat, bowiem w potyczce ligowej „kingi” wygrały zaledwie 1:0. Tym razem „królem polowania” okazał się Michał Leszczyński, zdobywca trzech goli. Podobnie, jak w meczu ligowym, tak i pucharowym swoją wyższość udowodniła ekipa AC Widok. „The Alcoholic Crew” zaaplikowali drużynie Inex Czerwieńsk pięć bramek i zrobili pierwszy krok do finałowej czwórki. Bramki strzelali tylko dwaj zawodnicy: Przemek Haraszkiewicz dopisał trzy trafienia, a Marcin Szcześniak dwa. Mecz Łaga-Czigi – Nedpol zakończył się rezultatem 4:1. Czerwoną kartkę za drugą żółtą otrzymał strzelec jedynej bramki dla Nedpolu – Piotr Ostrowski. To oznacza, że w następnym meczu będzie „odpoczywał”.

Nie zabrakło emocji w spotkaniu HB Bruk Budachów – Piekarnia Wężyska. Budachowianie przeżywają ostatnio renesans formy, co pozwoliło im na odniesienie sukcesu w Pucharze. Co prawda to piekarze wyszli na prowadzenie po bramce Patryka Sochackiego, ale dwie minuty przed końcem HB zdołał doprowadzić do wyrównania. Kwestię awansu rozstrzygnęły rzuty karne. Bruk, to bruk, twardszy nawet od czerstwego pieczywa i efektem finalnym był awans do „przodu”. Piłkarze HB Bruk zachowali więcej zimnej krwi, strzelając dwa z trzech karnych (Paweł Kulina i Gracjan Zoga). W zespole Piekarni jedynym skutecznym egzekutorem „wapna” okazał się Sebastian Szela. W ostatnim spotkaniu pierwszej rundy Polkan Software musiał się napracować, aby zmusić do kapitulacji ratuszowych, czyli zespół Urzędu Miasta. Polkanowcy skromnie wygrali 3:2 i awansowali do grupy zespołów zwycięskich. Warto jednak zaznaczyć, że ratuszowi grali nieco lepiej niż w meczach ligowych, a to bez wątpienia wlewa nadzieję w kruche sercach zrozpaczonych kibiców ratuszowych. Żaden zespół w tej fazie turnieju nie traci szansy na zdobycie trofeum. Zespoły przegrane będą miały jeszcze przynajmniej jedną szansę na „odkucie się”. Niestety, porażka zespołów „tyłowych” w drugiej rundzie oznacza ostateczne pożegnanie się z tymi rozgrywkami.  Kolejna, druga runda rozegrana zostanie 23 stycznia 2019 r. Oto jak przedstawiają się pary „tyłowo-przodownicze”:

Przód:
Hurtownia King – AC Widok
Łaga-Czigi – HB Bruk Budachów
Polkan Software – Mikubi
Zwycięzcy zagwarantują sobie udział w „Final Four”, a przegrani będą mieli szansę w finale „tyłowym”.

Tył:
Sebastos – Inex Czerwieńsk
Nedpol – Piekarnia Wężyska
Urząd Miasta z uwagi na wolny los Mikubi zagra dopiero w trzeciej rundzie. Jego przeciwnikiem będzie przegrany meczu Łaga-Czigi – HB Bruk Budachów.

Klasyfikacja strzelców Pucharu Meblostyl Ligi Halowej po I rundzie:

1. Przemysław Haraszkiewicz /AC Widok/      -3
Michał Leszczyński /Hurtownia King/                 -3

2. Hubert Babicz /Polkan Software/                    -2
Alan Nguyen Xuan /Urząd Miasta/                      -2
Marcin Szcześniak /AC Widok/                              -2
Patryk Szcześniak /Hurtownia King/                  -2

3. Paweł Kulina /HB Bruk Budachów/               -1
Przemysław Łysy /Łaga-Czigi/                               -1
Przemysław Maciąg /Hurtownia King/             -1
Kamil Markiewicz /Polkan Software/                -1
Paweł Müller /Sebastos/                                          -1
Dawid Olejnik /Łaga-Czigi/                                    -1
Piotr Ostrowski /Nedpol/                                        -1
Marcin Piec /Hurtownia King/                              -1
Marcin Piejek /Łaga-Czigi/                                     -1
Marcin Sieciński /Łaga-Czigi/                                -1
Wojciech Siejek /HB Bruk Budachów/             -1
Patryk Sochacki /Piekarnia Wężyska/             -1
Sebastian Szela /Piekarnia Wężyska/              -1
Gracjan Zoga /HB Bruk Budachów/                  -1

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *