Czas na Pokal

Puchar Meblostyl Ligi Halowej, to kolejna dawka futsalowych emocji, które czekają nas na początku dwóch dwudziestek. Wszyscy kibice wiedzą, że często miejsce w lidze nie daje pewności /niepewności awansu do kolejnej rundy. I to jest piękne, emocjonujące i podniecające. Tradycyjnie już, jak przystało na solidną zakąskę i zapitkę wieszczymy swoje typy:

Siat-Bud – Piekarnia Wężyska /mecz eliminacyjny/ nasz typ 3:3 (rzuty karne 3:2)
Na początek dwa zespoły zajmujące ósme i dziewiąte miejsce w naszej ligowej tabeli (co nie znaczy, że tak musi zostać do zakończenia rozgrywek), zmierzą się o awans do pierwszej, ćwierćfinałowej rundy. W lidze górą była Piekarnia, pokonując Siat-Bud 4:1. Mimo, że wydaje się, że to właśnie węże są faworytem konfrontacji „czerwono latarnianej”, my stawiamy na wygraną, po rzutach karnych miłośników siatki budowlanej.

Mikubi – Polkan Software /ćwierćfinał I/ nasz typ 4:5
Potyczka Wicemistrzów z młodymi wilkami to najciekawiej zapowiadający się mecz ćwierćfinałowy. W lidze górą były czarne koszule (7:4), ale długo utrzymywało się prowadzenie polkanowców. Gdyby chłopaki zachowali chłodne głowy, to Mikubi już nie miałby szans grania o złoto. Przepisem na wyeliminowanie mocnych Wicemistrzów jest kompletny skład Polkanu, utrzymanie wysokiej koncentracji w grze obronnej i zachowanie spokoju, nawet przy ewentualnym odskoczeniu na kilka bramek. Zaryzykujemy i włożymy paluchy między drzwi i futrynę. Naszym zdaniem tym razem Polkan rzutem na taśmę ogra starych wyjadaczy. 

HB Bruk Budachów – Nova Therm /ćwierćfinał II/ nasz typ 2:3
Budachowianie w ligowych potyczkach spisują się całkiem przyzwoicie, chociaż w meczu szóstej kolejki właśnie z Nova Therm zabrakło im nieco tlenu. I w tym upatrujemy kolejne emocje. Czy wizja wejścia do najlepszej czwórki uskrzydli Habebe, czy może Therminatorów? Spodziewamy się zaciekłego, wyrównanego meczu w którym mamy nadzieję nie będzie lała się krew, trzonowce nie będą fruwały po trybunach i nie będzie chrupotania niestarych przecież kości. Idąc po linii przewodniej naszego partyjnego myślenia w czwórce widzimy ekipę Nova Therm.

SUM – zwycięzca meczu eliminacyjnego /ćwierćfinał III/ nasz typ 4:2
Ehhhh, gdzież ten tłusty niegdyś SUM? Po dwóch ligowych wiktoriach przyszły cztery mecze chude. I chociaż w lidze ratuszowym się nie wiedzie, to zapewne będą chcieli odkuć się właśnie w Pucharze Ligi. Los, albo jak kto woli „detektorska” ręka, okazała się dla nich łaskawa i w ćwierćfinale przyjdzie im zagrać ze zwycięzcą preeliminacji. Założyliśmy już, że będzie to Siat-Bud i wydaje się, że tym razem SUM wyjdzie z tego meczu zwycięski.  Wejście do czwórki z pewnością osłodziłoby nastroje w gorzkiej szatni ratuszowych. Niechaj wygra lepszy! 

Lucky Team – Hurtownia King  /ćwierćfinał IV/ nasz typ 1:7
W ostatnim meczu I rundy szczęściarze podejmować będą Mistrzów z Kingston. W lidze ulegli im aż 3:8, więc nastawionym na sukces Kingom trudno będzie się przeciwstawić. Cel dwukrotnych triumfatorów MLH jest z góry określony i sprecyzowany – potrójna korona. Znając ten zespół…, będą bliscy postawienia na swoim. Lucky Team, jako pierwszy kozak będą chcieli stanąć im na drodze. Nie odbierając szczęściarzom ambicji i woli walki przewidujemy, że lider tabeli przeleci. Po nich.

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *