Artykuły

Lasy Państwowe MTB Krosno Odrzańskie "rowerem po lesie"

Lasy Państwowe MTB Krosno Odrzańskie "rowerem po lesie" przeszło do historii. Do rywalizacji w 18 kategoriach przystąpiło 161 zawodników z Polski i Niemiec. Zawody przebiegły spokojnie bez żadnych incydentów na trasie, choć pogoda dopisała to miejscami trasa wyścigu po porannych opadach była dość śliska.

Lasy Państwowe MTB już w niedzielę

W najbliższą niedzielę odbędzie się Lasy Państwowej MTB Krosno Odrzańskie "Rowerem po lesie". Start na plaży OSiR w Łochowicach przy jeziorze Glibiel o godz. 11.00. O godz. 11.30 start wyścigu dzieci. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych wiele atrakcyjnych nagród. Więcej informacji w zakładce MTB oraz na facebooku. Zapraszamy do udziału!

Zmiana godzin otwarcia obiektów OSiR w miesiącu lipcu

Informujemy, że w miesiącu lipcu Centrum Rekreacyjne w każdą niedzielę będzie otwarte w godzinach 16:00 - 22:00. Istnieje możliwość skorzystania z obiektów w innych godzinach tylko po wcześniejszym uzgodnieniu.

U Rodzinna niedziela

W niedzielę na Orliku przy SP 2 odbyły się "U Rodziny OSiR". Adresatami imprezy były rodziny. Organizatorami wspólnego przedsięwzięcia były: Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Krośnie Odrzańskim. Zapewne niewiele osób wie, ale w roku 2015 OSiR kończy 40 lat. Zarządzeniem nr 4/75 Naczelnika Miasta i Gminy w Krośnie Odrzańskim z dnia 23 lipca 1975 roku przekształcono Powiatowy Komitet Kultury Fizycznej i Turystyki w Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim. Wiele atrakcji przyciągnęło liczną grupę dzieci i ich rodziców.

Tęcza i Tramp statystycznie

Wszyscy fani sportu rozmiłowani są w różnego rodzaju statystykach sportowych. Kto ile bramek strzelił, przy ilu asystował, ile otrzymał kartek, jakie są średnie straconych i zdobytych bramek, postęp zespołu. To wszystko daje obraz zespołu i jego wzlotów oraz upadków. Mając to na względzie Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla fanów dwóch zespołów grających w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki nożnej - Tęczy Krosno Odrzańskie i Trampa Osiecznica zestawienia statystyczne. Zestawienie powstało dzięki pomocy i życzliwości trenera Macieja Kulikowskiego oraz portali internetowych Łączy nas Piłka i 90 minut. Życzymy ciekawej lektury.

Tęcza Krosno Odrzańskie - zespół
Tęcza Krosno Odrzańskie - zawodnicy


Tramp Osiecznica - zespół
Tramp Osiecznica - zawodnicy

Lasy Państwowe MTB Krosno Odrzańskie "Rowerem po lesie"

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim zaprasza do wzięcia udziału w imprezie rowerowej Lasy Państwowe MTB Krosno Odrzańskie "Rowerem po lesie". Zawody odbędą się 28 czerwca 2015r. (niedziela) na Plaży Miejskiej w Łochowicach.  Również dla najmłodszych adeptów dwóch kółek odbędzie się rowerowy rajd dla dzieci. Serdecznie zapraszamy całe rodziny na nasze rowerowe zawody.

U Rodziny OSiR

Już w najbliższą niedzielę o godz. 10.00 na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim rozpocznie się plenerowa impreza dla rodzin - U Rodziny OSiR "Rodzinne Igrzyska na Orliku". W programie moc atrakcji, m.in.: gry i zabawy dla dzieci, konkurencje dla rodzin, pokaz meczu rugby, turniej warcabowy, szachowa symultana, strefa bobasa, słoneczna kraina twórcza, gry komputerowe, malowanie twarzy, układanie klocków, zdalne samochody i wiele, wiele innych. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula. Serdecznie zapraszamy całe rodziny!

Słoneczny Turniej Siatkonogi

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim zaprasza na Słoneczny Turniej Siatkonogi. Impreza towarzysząca Rybobraniu odbędzie się 13.06.2015r. obok ul. Słonecznej (przy PKS). Serdecznie zapraszamy drużyny dwuosobowe do wzięcia udziału. Zapisy w biurze OSiR przy ul. Pułaskiego lub pod nr tel. 683835408

Ostatnia kolejka

W niemal wakacyjnej, a na pewno rybobraniowej atmosferze rozgrywane będą ostatnie mecze piłkarskiej klasy okręgowej i A klasy. Lider i świeżo upieczony IV-ligowiec Tęcza Krosno Odrzańskie jedzie na ostatni mecz do Małomic. Tamtejsza Iskra zajmuje miejsce trzecie od końca. W ostatnich trzech kolejkach regularnie osiągała wynik 1:3. Dwukrotnie wygrywając (z Sokołem Dąbrówka i Startem Płoty) i przegrywając z Odrą Nietków. Iskra ma jeszcze szansę podskoczyć w ligowej tabeli o jedno lub dwa miejsca, ale zapewne w niewielkim stopniu zmieni to jej sytuację. Czy po raz dziesiąty przegra na własnym terenie, a Tęcza odniesie 11 zwycięstwo na wyjeździe okaże się już w piątek o godz. 17.00.

Rybobranie także na sportowo

Już w najbliższy piątek rozpocznie się wielkie święto Krosna Odrzańskiego - Rybobranie 2015. W programie wiele atrakcji, także na sportowo, m.in.: Tradycyjny Rybobraniowy Turniej Derbowy, mecz siatkarski juniorów GKAS Tęcza Volley - Skra Bełchatów i Słoneczny Turniej Siatkonogi. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego już dzisiaj serdecznie zapraszamy do portu rzecznego! Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie Krosna Odrzańskiego.

Zmiany godzin otwarcia obiektów OSiR

Informujemy, że w dniach 3-4.06.2015r. nastąpią zmiany godzin otwarcia obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Centrum Rekreacji, ul. Pocztowa 27
03.06 - nieczynne
04.06 - 14:00-22:00

Hala Sportowo - Widowiskowa, ul. Pułaskiego 3
03.06 - czynne bez zmian (7:30 - 21:30)
04.06 - nieczynne