Artykuły

Przed nami piłkarski finisz

W najbliższym tygodniu zespoły z klasy okręgowej i A klasy czeka prawdziwie piłkarski maraton. Można powiedzieć, że już w dniu wczorajszym zainaugurowali go piłkarze Pogoni Wężysk, którzy na wyjeździe w pięknym stylu pokonali piątą Drzonkowiankę Racula aż 4:1. Po raz kolejny siłą Pogoni okazała się trójka: Borodo, Magdziak, Reszetniak. Oby do końca sezonu Wężyska gromiły swoich rywali.
Tęcza Krosno Odrzańskie jak przystało na prymusa uzyskała przepustkę do IV klasy rozgrywkowej. Na świadectwie: z zachowania wzorowe, z zadań domowych celujące, jedynie trzy razy nie odrobiła lekcji w spotkaniach wyjazdowych. Za to wyśmienity wynik na Olimpiadzie Pucharu Polski, bo szczebel wojewódzki. Obok uczniów, dobry wychowawca Maciej Kulikowski i dyrekcja: Grzegorz Walczak oraz Józef Nieśpiał. Cały zespół jak się okazało to nie klasyczni "kujoni", a grupa zdolnych absolwentów klasy okręgowej. Już niebawem rozpoczną zasłużone wakacje, a potem spróbują swoich sił w IV klasie. Z pewnością nie przejmą się bardziej doświadczonymi starszakami i jak trzeba będzie sprawią im solidne lanie. Na to liczy oczywiście duże grono rodziców, sympatyków i kibiców. Chociaż wiemy, że to niepedagogiczne :-)

Przedszkoliada!

Na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim odbędzie się w najbliższą sobotę kolejna edycja Przedszkoliady. To kolejna impreza skierowana do najmłodszych i ich rodziców. Przed nami jeszcze Rybkobranie (6-7 czerwca) i U Rodziny OSiR (21 czerwca). Rodzice i dzieci obecność obowiązkowa :-)

PAT na sportowo

Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Komendą Powiatową Policji w Krośnie Odrzańskim w ramach działań profilaktycznych pn. "Profilaktyka przez Sport” zorganizuje w dniu 1 czerwca br. Turniej piłki nożnej dla gimnazjalistów z terenu powiatu krośnieńskiego. Turniej, w którym weźmie udział 16 drużyn (9 drużyn chłopców, 7 drużyn dziewcząt), odbędzie w Hali Sportowo-Widowiskowej w Krośnie Odrzańskim. Dwie zwycięskie drużyny (chłopców i dziewcząt), wraz z opiekunami, w ramach nagrody, wezmą udział w Jubileuszowej Gali X Przystanku „PaT” na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniach 23-24 czerwca 2015 r. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przy wsparciu lokalnych władz samorządowych oraz Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

Sport dla wszystkich - recykling dla każdego

W niedzielę, 24 maja 2015 r. na plaży Ośrodka Sportu i Rekreacji nad jeziorem Glibiel w Łochowicach odbyły się II Rodzinne Zawody w Rowerowej Jeździe na Orientację pod hasłem "Sport dla wszystkich - recykling dla każdego". Organizatorami przedsięwzięcia byli: OSiR, Wojskowy Oddział PTTK oraz Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL. Organizatorów wsparły Sołectwa w Łochowicach i Bielowie oraz Pan Bartek Parzysz za co serdecznie dziękujemy! Piękna pogoda sprawiła, że zawody były niezwykle udane. Na starcie stanęło 11 rodzinnych zespołów, które miały do pokonania 8 km i pięć punktów z zadaniami. Zwycięzcami okazały się rodziny Wysockich i Kościukiewiczów. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody i upominki, jak również certyfikaty uczestnictwa. Mamy nadzieję, że imprezy rodzinno-ekologiczne będą przyciągały coraz więcej uczestników. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na przyszłoroczną edycję. Zdjęcia z imprezy można obejrzeć na naszym facebooku.

Tęcza w IV lidze!

Piłkarze MKS Tęczy Krosno Odrzańskie po dwóch latach gry w klasie okręgowej ponownie wracają do IV ligi. Bardzo dobra postawa podopiecznych Macieja Kulikowskiego to nie tylko pasmo zwycięstw, ale również dobrej, zespołowej gry. W tym roku Tęcza udowodniła, że jest solidnym zespołem opartym na wychowankach. Wspaniała postawa zarówno w Pucharze Polski, jak i lidze sprawiła, że sympatycy futbolu wiele razy mogli cieszyć się z wygranych Multicolores. Czwartoligowe pojedynki będą z pewnością równie satysfakcjonujące. Awans zapewnili sobie w 26 kolejce pokonując na wyjeździe Czarnych Żagań. Budujący jest fakt, że gdy do bramki nie trafiają czołowi strzelcy Tęczy - Tomek Urbański i Kamil Adamów, wyręczają ich równie skuteczni - Mateusz Gaczyński, Bartek Kucks, Karol Pędzioch, Przemek Maciąg czy Bartek Woźniak. Pewnym punktem drużyny jest także bramkarz Darek Buła.

Czarni...

W sobotę, 23 maja Tęcza Krosno Odrzańskie rozegra 26 kolejkę w klasie okręgowej. Jej przeciwnikiem będzie legenda lubuskiego futbolu - drużyna Czarnych Żagań. Czarni na własnym terenie są niezwykle wymagającym przeciwnikiem. W dotychczasowych 12 spotkaniach stracili zaledwie 5 punktów (porażka z Błękitnymi Ołobok 1:2 i remis z Czarnymi Rudno 2:2). Wiosną jeszcze na swoim obiekcie nie doznali porażki. Ich bilans wiosną jest imponujący - 4 mecze, 4 wygrane, bilans bramek 12:2. Są drugim po Tęczy zespołem w lidze, który zdobywa bardzo dużo bramek u siebie - 36. Rywal jest więc nie tylko utytułowany, ale również wymagający.

Zmiana godzin otwarcia obiektów OSiR

Informujemy, że nastąpiła zmiana godzin otwarcia obiektów OSiR w dniu 24.05.2015 (niedziela)

Hala Sportowo-Widowiskowa ul. Pułaskiego 3 - nieczynna

Centrum Rekreacji ul. Pocztowa 27 - 14:00 - 22:00

Recyklingowo podczas II rodzinnych zawodów w rowerowej jeździe na orientację

Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL dostarczyła dla uczestników „II Rodzinnych Zawodów w rowerowej jeździe na orientację” napoje izotoniczne TAFISA 2015 w limitowanej serii aluminiowych puszek. Przez cały czas trwania imprez będzie prowadzona zbiórka pustych puszek po napojach, które trafią do recyklingu.

„Sport dla wszystkich - recykling dla każdego” to hasło towarzyszące imprezom sportowym organizowanym w roku 2015, które Fundacja wspiera przekazując nieodpłatnie specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane przez Ball Packaging Europe puszki aluminiowe z napojem izotonicznym.

Emocje sięgnęły Zenitu...

Piłkarze Tęczy Krosno Odrzańskie po raz trzynasty na własnym terenie nie zawiedli kibiców. Kolejne trzy punkty zostały w mieście nad Odrą. Jednak widać już zmęczenie zawodników lidera klasy okręgowej. Co prawda w pierwszej połowie miał przewagę, ale i Zenit stworzył kilka niezwykle groźnych sytuacji. Jedna z nich dała im bramkę kontaktową. Jednak udało się dowieźć trzy punkty do końca. Zespoły z grupy pościgowej również wygrały swoje spotkania. Mimo oczekiwań mecz Błękitnych Ołobok z Cariną Gubin nie zakończył się remisem. Błękitni minimalnie wygrali 1:0. Trzy punkty zdobyła również Syrena Zbąszynek. To oznacza, że walka o awans do IV ligi trwa nadal.

Podsumowanie GAMA Tadeusz Krasowski Ligi Kręgli

GAMA Tadeusz Krasowski Liga Kręgli również dobiegła końca. Dwudziestu czterech zawodników co czwartek rywalizowało od 30 października na torach w Centrum Rekreacji. Wciąż powiększa się grono uczestników Ligi a rywalizacja stoi na bardzo wysokim poziomie. Cieszy nas również fakt, że pomimo rywalizacji pomiędzy sobą wśród uczestników panuje iście rodzinna atmosfera. Nie wynik sportowy jest najważniejszy a dobra zabawa i integracja zupełnie sobie obcych osób.

Emocje sięgną Zenitu

Po zażartym pojedynku o finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu ze Stilonem Gorzów Wlkp. Tęczę Krosno Odrzańskie czeka kolejny mecz w klasie okręgowej. Tym razem w sobotę o godz. 16.00 ich przeciwnikiem będzie zespół z dolnych rejonów tabeli - Zenit Ługów (15). Jesienią goście byli drugim zespołem, który pokonał lidera (1:0). Nadarza się więc okazja do rewanżu. Ługowianie na wyjazdach tracą bardzo dużo bramek (38) i są jednym z głównych faworytów do spadku. Warto jednak odnotować, że w dwóch ostatnich meczach Zenit wygrywał - 3:1 z Dąbrówką i 2:1 ze Startem Płoty. Mierzył się też na wiosnę z Trampem Osiecznica, wywożąc jeden punkt (0:0). Gospodarze Pucharu nie zdobędą, ale awans do IV ligi mają już na wyciągnięcie ręki. Wygrana z Zenitem i remis w meczu Błękitni Ołobok - Carina Gubin przypieczętuje upragniony awans.

Gloria victis!

Piłkarze Tęczy Krosno Odrzańskie rozgrywali w dniu wczorajszym spotkanie półfinałowej Pucharu Polski z III - ligowym Stilonem Gorzów Wlkp. Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim zasiadło ok. 300 widzów. Piękna pogoda, rywal z tradycjami i dobra postawa Tęczy w rozgrywkach przyciągnęła nie tylko najwierniejszych sympatyków. Mimo, że to goście byli faworytem niemal każdy kibic wierzył, że krośnianie mogą po raz kolejny sprawić miłą niespodziankę i po 38 latach zameldować się w finale PP na szczeblu okręgu.

Puchar Polski - Tęcza vs. Stilon

W najbliższą środę na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim o godz. 17.00 rozpocznie się bój o finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Lider zielonogórskiej klasy okręgowej Tęcza Krosno Odrzańskie zagra z szóstą ekipą III ligi dolnośląsko - lubuskiej Stilonem Gorzów Wlkp. Krośnianie już kilkakrotnie pokazali, że potrafią toczyć zażarty bój z wyżej notowanymi przeciwnikami. Atutem będzie bez wątpienia własny stadion i kibice. Okazja jest wyjątkowa, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy! Poniżej przedstawiamy rys historyczny wcześniejszych sukcesów pucharowych Tęczy/Wiarusa oraz drogę obu zespołów do półfinału. Na naszym profilu facebook znajdą Państwo wycinki prasowe z lat 1963, 1966 i 1977 kiedy to Tęcza grała w finałach PP.

Prestiżowe derby dla Cariny

W niedzielę piłkarze Tęczy Krosno Odrzańskie zmierzyli się w Gubinie o koronę w powiecie krośnieńskim. Faworytem spotkania był lider okręgówki. Zespół Cariny podszedł do pojedynku niezwykle ambitnie. Tęcza była już zapewne myślami przy środowym meczy w półfinale Pucharu Polski ze Stilonem Gorzów Wlkp. Widoczne to było na boisku. Był to najsłabszy mecz krośnian w całym sezonie. Już w 3 min. Carina objęła prowadzenie i mimo rozpaczliwych prób wyrównania gospodarze mądrze się bronili. Jeszcze przed przerwą podwyższyli rezultat spotkania na 2:0. To sprawiło, że z gości uciekło powietrze. Carina wzięła rewanż za jesienne spotkanie w którym to minimalnie przegrała. Jesienią w powiecie rządziła Tęcza, wiosną Carina. Wynik ten nie wyrządził krzywdy podopiecznym Macieja Kulikowskiego. Wciąż są jedną nogą w IV lidze. Ponadto walczą o Puchar Polski. Dwie korony w jednym sezonie byłyby wspaniałym wynikiem zwłaszcza,ze dotychczas coś takiego nie miało miejsca w historii klubu.

Tenisiści zakończyli rozgrywki

Swoje sportowe zmagania zakończyli tenisiści stołowi. Zawodnicy rozgrywający mecze w III lidze awansowali do "grupy mistrzowskiej" i w stawce sześciu ekip zajęli ostatecznie 6 miejsce (14 punktów, bilans 120:127). W ostatnim meczu ulegli ŻSTS Żagań 3:10. W rundzie finałowej udało im się tylko dwukrotnie zremisować: z Bocianem Słońsk i Unią Lubiszyn Tarnów. Bezkonkurencyjna okazała się Spójnia Ośno Lubuskie, która zgromadziła komplet punktów. IV ligowcy z dorobkiem 9 punktów (bilans 95:113) uplasowali się na 8 miejscu. Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili V - ligowcy, którzy w ostatniej kolejce wygrali z Ganesą Radoszyn 10:6. Nie zmieniło to jednak ich pozycji w końcowej rywalizacji (6 miejsce, 4 punkty, bilans 42:93).

Tenisowe ostatki

Ostatnie mecze ligowe rozegrają w najbliższy weekend tenisiści stołowi Tęczy Krosno Odrzańskie w III i V lidze. III ligowcy zagrają w Hali Widowiskowo-Sportowej w ŻSTS Żagań. Początek w sobotę o godz. 16.00. Goście z dorobkiem 19 punktów to wicelider ligi i z pewnością będzie chciał zgarnąć pełną pulę. Walczy o drugie miejsce z Witniczaninem Witnica, który również na wyjeździe zagra z Unią Lubiszyn Tarnów. IV ligowcy zakończyli udział w rozgrywkach na 8 miejscu. V ligowcy, którzy zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli powalczą z przedostatnim zespołem Ganesą Radoszyn. Powodzenia!

Czas na derby powiatu!

Przed nami kilka szlagierowych wydarzeń piłkarskich. W niedzielę o godz. 17.00 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu w Gubinie Tęcza Krosno Odrzańskie zagra z Cariną Gubin. Obie drużyny to ścisła ligowa czołówka. Tęcza lideruje klasie okręgowej mając 13 punktów przewagi nad drugim zespołem. Gubinianie jak przystało na trzeci zespół najczęściej na własnym terenie wygrywa (8 zwycięstw - 3 porażki). Podobnie jak krośnianie nie lubi dzielić się punktami. Zapowiada się interesujące spotkanie o tytuł najlepszej drużyny  powiecie. Gospodarze wciąż są w grupie, która ma szansę na awans do IV ligi. Ostatni raz przegrała na własnym terenie 18 kwietnia z Syreną Zbąszynek 1:4. Jesienią minimalnie lepsza okazała się Tęcza zwyciężając 2:1. Bramki strzelili wówczas Przemysław Maciąg i Tomasz Urbański.