Artykuły

Godziny otwarcia obiektów OSiR w majowy weekend

Godziny otwarcia Centrum Rekreacyjnego:

01.05.2015 (piątek)   - 14:00 - 24:00
02.05.2015 (sobota)  - normalnie
03.05.2015 (niedziela) - 11:00 - 22:00

Godziny otwarcia Hali Sportowo - Widowiskowej:

01.05.2015 (piątek)   - zamknięta
02.05.2015 (sobota)  - 9:00 - 18:00
03.05.2015 (niedziela) - zamknięta

Błękitna Korona z Iskrą

W najbliższych dniach Tęcza Krosno Odrzańskie i Tramp Karp Osiecznica rozegrają dwa kolejne spotkania w klasie okręgowej. Przewodząca ligowej tabeli Tęcza wyjedzie na ciężki teren trzeciej drużyny - Błękitnych Ołobok. Mecz w czwartek o godz. 17.00. Bilans gospodarzy w rundzie wiosennej to cztery wygrane, porażka i remis. Piłkarze Błękitnych przegrali na własnym terenie tylko dwukrotnie - w sierpniu 2014 r. z Odrą Nietków 0:5 i kwietniu z Syreną Zbąszynek 1:3. Jesienią krośnianie rozgromili ten zespół 6:0. Z pewnością na terenie rywali nie będzie już tak łatwo. W niedzielę o godz. 17.00 Tęcza zagra na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim podejmować będzie 13 Koronę Kożuchów.

Czas na zdrowie ze Szkołą Podstawową nr 1

Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Krośnie Odrzańskim przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Czas na Zdrowie” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Rzecznika Praw Dziecka. Popieramy i zapraszamy w imieniu organizatorów!!!

Pokazowy mecz rugby

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim, Rugby Club Krosno Odrzańskie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Krośnie Odrzańskim zaprasza na mecz pokazowy rugby, który odbędzie się 7 maja 2015r. o godzinie 18:00 na boisku Orlik przy SP2. Zapraszamy!!!

Zawodowiec kontra Amator

Dziesięć spotkań na własnym obiekcie i dziesięć zwycięstw. Nawet lider III ligi z Mostek nie znalazł sposobu na wyeliminowanie Tęczy Krosno Odrzańskie z Pucharu Polski. Doskonała passa krośnian trwa. Gdyby dodać do tego komplet punktów na wyjeździe w rundzie wiosennej to Tęcza w pełni zasługuje na miano Rycerzy Wiosny. To jednak nie koniec emocji w ligowych (i nie tylko) bojach. W sobotę, 25 kwietnia Tęcza podejmowała będzie zespół Amatora Bobrowniki. W ostatni weekend Amator po wyrównanym meczu wygrał z Trampem Osiecznica 4:3.

Tęcza-Sokół/ Amator-Tramp

Kibice w Krośnie Odrzańskim jeszcze nie ochłonęli po triumfie swoich pupili w Pucharze Polski, a już czekają ich kolejne emocje. W sobotę o godz. 16.00 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim zmierzą się z "czerwoną latarnią" klasy okręgowej - Sokołem Dąbrówka Wlkp. Ich kolejny przeciwnik to drużyna z długą tradycją. Wystarczy tylko wspomnieć, że powstała w roku 1923. W obecnym sezonie przeżywa ogromny kryzys, zarówno sportowy, jak i organizacyjny. Jest dokładną przeciwnością ekipy z Krosna Odrzańskiego. Tęcza komplet 9 zwycięstw na własnym terenie, a Sokół 9 porażek w meczach wyjazdowych. Trzykrotnie mniej bramek strzelonych i czterokrotnie więcej straconych. Statystyki wskazują, że krośnianie powinni łatwo wygrać. Jedyną nadzieją dla Sokoła jest zmęczenie gospodarzy po niezwykle wyczerpującym meczu pucharowym.

Tenisiści stołowi blisko finiszu

Nieubłaganie zbliża się koniec rozgrywek tenisistów stołowych w sezonie 2014/2015. III ligowcy Tęczy Krosno Odrzańskie zagrają na wyjeździe z trzecim zespołem ligi - Witniczaninem Witnica. IV - ligowcy również na wyjeździe zagrają z ZKS V Drzonków. Będzie to ich ostatnie spotkanie gdyż w ostatniej kolejce pauzują. Zajmą miejsce 7 lub 8. Reprezentanci V ligi zmierzą się w Hali Widowiskowo-Sportowej z ZKS VI Drzonków. Wszystkie mecze w sobotę. Zapraszamy!

Forma (cja) Tęczy!

Gdyby nie fakt, że to Tęcza Krosno Odrzańskie podejmowała Formację Port 2000 Mostki na własnym terenie, można by napisać słowami Juliuszu Cezara - veni,vidi,vici. Rywal wyżej notowany ze świetną passą, wyszedł na boisko mocno zmotywowany. Pierwsze pół godziny gry należały do piłkarzy gości. Szybka wymiana piłek, narzucenie własnego stylu i nieliczne próby gry z kontry zawodników Tęczy. Dzięki bardzo dobrej grze przede wszystkim defensywy gospodarze nie stracili bramki. Formacja miała wiele okazji do objęcia prowadzenia, jednak czujny był Dariusz Buła, a gościom brakowało skuteczności. Dwukrotnie groźne na bramkę krośnian uderzał w pierwszych minutach Bebeto.

Puchar Polski - Tęcza vs Formacja

W środę, 15 kwietnia 2015 r. o godz. 17.00 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim rozegrany zostanie mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski na szczeblu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Lider klasy okręgowej - Tęcza Krosno Odrzańskie podejmował będzie lidera III ligi dolnośląsko - lubuskiej - Formację Port 2000 Mostki. Mecz zapowiada się niezwykle interesująco. Obie ekipy są w tym sezonie wyjątkowo skuteczne. Tęcza na swoim obiekcie wyłącznie wygrywa, a Formacja na wyjazdach jeszcze nie zaznała smaku porażki.

I Maraton Zumba Fitness

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim oraz Zumba Fitness Krosno Odrzańskie zaprasza na I Maraton Zumba Fitness. Początek imprezy w sobotę o godz. 17:00 w Hali Sportowo - Widowiskowej przy ul. Pułaskiego. Bilety w przedsprzedaży 25 zł, w dniu imprezy 30 zł. Gwarantujemy udaną zabawę!

Finał Gimnazjady już jutro!

Jutro, o godz. 10.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR rozegrany zostanie Finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej chłopców szkół gimnazjalnych. Do walki przystąpią szkoły z Krosna Odrzańskiego, Sulęcina, Gubina i Gorzowa Wlkp. Obrońcą tytułu z ub. roku są reprezentanci gospodarzy. Rozegrane zostaną cztery mecze. Dwa półfinały, mecz o III i o I miejsce. Rywalem krośnian, których trzon stanowią siatkarze SKS Tęczy, będzie w półfinale team z Gubina lub Sulęcina. Zapraszamy na ten arcyciekawy Finał LOM do HSW!

Tęcza na Start, Tramp ze Zrywem

Tęcza Krosno Odrzańskie mimo, że na Start, daleko w tyle pozostawiła rywali. W najbliższą sobotę jedzie zagrać z ekipą z Płotów. Atutem gospodarza jest kiepskie boisko, które niejednemu zespołowi sprawiło już problemy. Start Płoty jest obecnie na piątym miejscu klasy okręgowej. W dwóch ostatnich meczach zdobył aż 9 bramek. Zarówno jednak Odra, jak i Syrena musiały się namęczyć by wygrać. W obu przypadkach zaledwie jedną bramką. Lider, niczym czołg T-34, powinien przywieźć kolejny komplet. Czołówka wkracza w fazę spotkań między sobą, co z pewnością będzie sprzyjało piłkarzom Tęczy. Początek sezonu wskazuje, że Tęcza nabiera rozpędu. Od skromnego 1:0 do pogromu Odry 6:2. Niczym sprawna maszyna zmiata kolejnych przeciwników. Dobrze funkcjonują wszystkie formacje. To z pewnością cieszy sympatyków teamu znad Odry.

Niebo vs Woda

W najbliższą sobotę o godz. 15.00 Tęcza Krosno Odrzańskie podejmować będzie drugiego z najgroźniejszych rywali do awansu - Odrę Nietków. Mimo, że goście zajmują trzecie miejsce w lidze okręgowej, to wydają się być bardziej wymagającym przeciwnikiem niż Syrena. Mocny skład i bardzo dobra gra na wyjazdach to atuty Odry. Na własnym terenie w ostatni weekend rozbili Sokoła Dąbrówkę aż 6:2.